zielona graJuż od przyszłego roku akademickiego studenci robotyki na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego będą mogli korzystać z nowoczesnego Laboratorium Automatyzacji Procesów Produkcyjnych. Pracownia została wyposażona w 3 trzy roboty przemysłowe, które powstały po to, aby każdy ze studentów mógł poznać procesy automatyzacji przemysłu i nabyć praktyczne umiejętności.Polskie firmy wspierają uczelnie wyższe


Laboratorium powstało we współpracy z firmą ASTOR, która specjalizuje się w podnoszeniu efektywności w przemyśle oraz produkcji. Firma z wieloletnim doświadczeniem zajęła się przygotowaniem stanowisk umożliwiających studentom pracę z realną linią produkcyjną. Takie zajęcia i warsztaty pozwalają na praktycznie przyswojenie wiedzy, przetestowanie procesów oraz zaplanowanie działań. Dzięki temu studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego mogą poznać wszystkie warstwy sterowania modelową linią produkcyjną. Korzyści dla studentów są ogromne: zamiast wypróbować swoją wiedzę przy okazji rozpoczęcia pierwszej pracy, będą już mieli praktycznie umiejętności i doświadczenie, a to z pewnością wielki atut na rynku pracy.


Czy Zielona Góra będzie dużą konkurecją?


Zajęcia w Laboratorium Automatyzacji Procesów Produkcyjnych będą się odbywać na każdym roku studiów inżynierskich i magisterskich. Czy zainteresowanie kierunkiem automatyka i robotyka na Uniwersytecie Zielonogórskim wzrośnie? Z pewnością dzięki inwestycji uczelni, coraz więcej kandydatów o zainteresowaniach ścisłych i technicznych będzie składało dokumenty o przyjęcie na robotykę do Zielonej Góry, a obecni studenci będą bardziej zadowoleni z efektów kształcenia. Studia techniczne oprócz przekazania najważniejszej wiedzy powinny mieć rówież wymiar praktyczny, dlatego polskie uczelnie coraz częściej inwestują w stworzenie tego typu pracowni. W ramach tej współpracy, ASTOR wykonał stanowisko umożliwiające studentom poznanie wszystkich warstw sterowania modelową linią produkcyjną: zaczynając od warstwy obiektowej, poprzez sterowanie, po system klasy SCADA. Laboratorium będzie dostępne dla studentów od początku tego roku akademickiego. 

Zaintetresowani studiowaniem automatyki i robotyki? Więcej informacji na temat kierunku automatyka i robotyka znajdziecie tutaj.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->