herb PWSZIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Zdrowie w perspektywie pedagogicznej” odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim 18 listopada 2015 r.

Tematem tegorocznego spotkania jest „Zdrowie w kontekście całożyciowego uczenia się". Idea Konferencji dotyczy szeroko rozumianych zagadnień związanych z edukacją zdrowotną, promocją zdrowia oraz działaniami profilaktycznymi postrzeganymi jako aktywności, które obejmują całe życie człowieka i niemal wszelkie jego wymiary.

Do proponowanych szczegółowych zakresów rozważań zaliczono:
  • ulokowanie procesów edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia w cyklu życia wraz z określeniem ich treści i charakteru,
  • rozpoznanie całożyciowego uczenia się z perspektywy dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych (powyżej 60 r. ż.),
  • poszukiwanie „miejsc” uczenia się zdrowia w ciągu życia, także tych niezwiązanych z formalną edukacją,
  • odkrywanie świadomych i nieświadomych zakresów międzypokoleniowego uczenia się,
  • diagnozę stymulatorów i barier całożyciowego uczenia się zdrowia,
  • alfabetyzację zdrowotną.
Do uczestnictwa w Konferencji Organizatorzy zapraszają naukowców i praktyków reprezentujących takie dyscypliny jak promocja zdrowia, zdrowie publiczne, pedagogika, socjologia, psychologia, a także wszystkich zainteresowanych podejmowaną problematyką.

Po raz pierwszy do aktywnego udziału zaproszeni są również studenci, przewidywane jest utworzenie odrębnego panelu studenckiego. 

Zgłoszenie uczestnictwa wraz z tytułem i tezami wystąpienia należy przesyłać na adres: PWSZ im. Jakuba z Paradyża, Wydział Humanistyczny, ul. Teatralna 25, 66-400 Gorzów Wielkopolski lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (z dopiskiem: Zdrowie w perspektywie pedagogicznej) do 17.10.2015 r.

Autorzy zainteresowani publikacją proszeni są o przesłanie tekstu artykułu drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do dnia 28.11.2015 r.

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->