d8a224c2db819cf1edbb0886847a5479Od 28 września do 2 października 2015 r. w Moskwie odbędzie się trzecie Trójstronne Forum Młodzieżowe pomiędzy Polską, Niemcami i Rosją.

Jego Organizatorami są: drjug – Stowarzyszenie Absolwentów Niemiecko-Rosyjskiego Parlamentu Młodzieży, GFPS-Polska – Stowarzyszenie Naukowo-Kulturalne w Europie Środkowej i Wschodniej oraz Niemiecko-Rosyjski Fundusz Wymiany Młodzieży. W Forum będzie uczestniczyć po 10 młodych liderów z Polski, Niemiec i Rosji w wieku od 18 do 26 lat.

Do udziału w Forum Organizatorzy zapraszają osoby zaangażowane społecznie lub politycznie, interesujące się polityką, ekonomią, historią lub kulturą, które chciałyby zostać członkami tej aktywnej społeczności.

Celem Forum jest inicjowanie otwartego dialogu pomiędzy młodymi ludźmi z Polski, Niemiec i Rosji oraz umożliwienie im uczestnictwa w rozwijaniu zrównoważonych relacji pomiędzy tymi krajami. Forum w Moskwie oferuje niezwykle atrakcyjny program obejmujący warsztaty, wycieczki i intrygujące dyskusje z wybitnymi przedstawicielami mediów, polityki, kultury i ekonomii z Polski, Niemiec i Rosji (szczegółowe informacje znajdują się we wstępnym programie: http://gpr-youthforum.org/images/Tri/rndm/blog/2015/Preliminary_programme.pdf).

Uczestnicy Forum otrzymają możliwość dzielenia się swymi opiniami oraz prezentacji własnych pomysłów politycznym i dyplomatycznym przedstawicielom trzech krajów, a tym samym wesprą pozytywny rozwój relacji polsko-niemiecko-rosyjskich w przyszłości.

Sczegółowe informacje dotyczące Forum:
  •  językiem roboczym projektu jest angielski. Dodatkowa znajomość niemieckiego i rosyjskiego jest mile widziana;
  •  grupą docelową są młodzi ludzie w wieku od 18 do 26 lat z Polski, Niemiec i Rosji, którzy realizują zadania z dziedziny polityki i społeczeństwa obywatelskiego; szczególne zainteresowanie dotyczące wzajemnych relacji, kultury oraz obecnych problemów wewnątrz i pomiędzy trzema krajami zostanie pozytywnie odnotowane;
  •  Trójstronne Forum Młodzieżowe zostanie wzbogacone przez osobisty wkład uczestników;
  •  po zapoznaniu się z programem Forum jego organizatorzy proszą o zawarcie w formularzu zgłoszeniowym proponowanego zagadnienia, w ramach którego zgłaszający może zaprezentować wstęp do dyskusji;
  •  udział w projekcie jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają koszty uczestników na miejscu;
  •  koszty podróży będą częściowo zrekompensowane (do 50 proc.). Dokładna kwota zależeć będzie od wysokości wsparcia finansowego sponsorów forum;
  •  Organizatorzy oczekują od uczestników Forum pełnego udziału we wszystkich jego modułach. Przyznanie certyfikatów poświadczających udział, a także zwroty kosztów nastąpią z zastrzeżeniem wypełnienia tego warunku;
  •  ogłoszenie rekrutacji znajduje się pod adresem: http://gpr-youthforum.org/index.php/30-call-for-applications.
Wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z pozostałymi dokumentami należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (temat: Aplikacja - Trialog Moskwa, nazwy plików: CV_Nazwisko Imię; Esej_Nazwisko Imię).

Termin składania wniosków to 24 lipca 2015 r.

Organizatorzy zachęcają osoby zainteresowane udziałem w Forum do zadawania drogą mailową pytań dotyczących procesu rekrutacji oraz zapewniają, że dostarczą niezbędnych informacji o idei Forum oraz o organizowanym przez nich wydarzeniu.

Oficjalna strona Forum na facebook'u: https://www.facebook.com/trilateral.youth.forum

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->