projektor4. sierpnia startuje XVII edycja festiwalu Przystanek Woodstock a wraz z nią specjalnie przygotowany cykl zajęć, które poprowadzą wolontariusze programu PROJEKTOR - wolontariat studencki, realizowanego przez Fundację Rozwoju Wolontariatu. A wszystko to dzięki dotacji i zaangażowaniu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 

Dzięki uprzejmości Muzeum Powstania Warszawskiego przez trzy kolejne dni sierpnia uczestnicy programu PROJEKTOR obecni w namiocie Muzeum będą zachęcać uczestników festiwalu do wspólnego rozwijania umiejętności kreatywnego i logicznego myślenia w specjalnie przygotowanym Mieście Robotów. Podczas wspólnej zabawy z użyciem robotów humanoidalnych i łazików można będzie budować dowolne kształty, np. samochody, pająki czy krokodyle.

 

W trakcie koncertów w namiocie Muzeum Powstania Warszawskiego zorganizowane zostanie stoisko informacyjno-animacyjne programu PROJEKTOR - wolontariat studencki. Dodatkowo pięciu wolontariuszy z Poznania, Olsztyna i Lublina poprowadzi zajęcia, podczas których przedstawią zasady działania maszyny parowej, maszyny Stirlinga, silnika elektrycznego i wielu innych ciekawych konstrukcji. Uczestnicy Woodstocku będą mieli okazję samodzielnie złożyć i zaprogramować roboty, a także znaleźć ich zastosowanie.

„Dlaczego zdecydowaliśmy się na roboty? Przykuwają uwagę, uczą i bawią jednocześnie. Nawiązują do nauk ścisłych, gdzie ważna jest precyzja i logiczne myślenie. Na początku zawsze staramy się wytłumaczyć zasady działania robotów i pomagać w konstruowaniu pierwszych modeli, ale ze zbudowaniem kolejnych nawet młodsze dzieci nie mają żadnego problemu” – mówi Ewelina Kliza, koordynatorka ds. promocji w Fundacji Rozwoju Wolontariatu.

Wszystkie elementy zajęć mają polegać na aktywnym uczestnictwie osób odwiedzających namiot a nawiązywać będą do autorskich projektów, które w ramach programów Fundacji Rozwoju Wolontariatu tworzą studenci różnych uczelni z całej Polski.

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->