targi_absolwent150ABSOLWENT to branżowa impreza targowa z tradycjami, organizowana nieprzerwanie od 2003 roku, znana w środowisku edukacyjnym. W roku bieżącym Targi ABSOLWENT to 4 imprezy w dwóch województwach:

 

 

edycja LUBUSKA, która odbędzie się:

- w dniach 22-23 lutego 2011r. (wtorek-środa) w Zielonej Górze – Hala Gimnazjum nr 2

- w dniach 1-2 marca 2011r. (wtorek-środa) w Gorzowie Wlkp. – Hala AWF ul. Słowiańska

 

edycja WIELKOPOLSKA, która odbędzie się:

- w dniu 15 marca 2011r. (wtorek) w Pile – Hala MOSiR ul. Żeromskiego 90

- w dniu 22 marca 2011r. (wtorek) w Lesznie – Hala ZST ul. Narutowicza 74a

 

Targi mają na celu zapoznanie młodzieży i przyszłych studentów z ofertą edukacyjną wraz z możliwościami kształcenia i rozwoju. Swoją ofertę każdego roku prezentuje ponad 120 wystawców z całego kraju i zagranicy:

- szkoły wyższe, politechniki, uniwersytety prezentujące programy studiów licencjackich, magisterskich, podyplomowych, kursów, szkoleń, itp.;

- szkoły policealne, pomaturalne, ośrodki i instytuty szkoleniowe;

- szkoły ponadgimnazjalne: licea, technika, szkoły zawodowe.

Ponadto dla osób rozpoczynających życie zawodowe, bezrobotnych i zamierzających zmienić pracę odbywają się Targi Pracy. Firmy, urzędy i instytucje prezentują oferty pracy, staży i praktyk zawodowych.

 

SZKOŁY WYŻSZE

Każdego roku na targach prezentuje się wiele uczeni wyższych z całego kraju. Wśród wystawców targowych znajdują się uczelnie z Poznania, Szczecina, Wrocławia, Łodzi, Warszawy, Leszna, Piły, Gorzowa Wlkp., Zielonej Góry, Koszalina i wielu innych ośrodków. To jedyne targi w Polsce z tak bogatą prezentacją uczelni wyższych z różnych miast !!!

 

TARGI PRACY i KARIERY

Wydarzenie jest nieodłącznym elementem targów edukacyjnych. Jest adresowane przede wszystkim do młodych osób wkraczających na rynek pracy, poszukujących stałego lub tymczasowego zatrudnienia, stażu, praktyk, a także do osób bezrobotnych poszukujących pracy. Targi Pracy i Kariery 2011 to dla młodzieży doskonała okazja do zapoznania się z aktualną sytuacją na rynku pracy, zaś dla pracodawców niepowtarzalna szansa do pozyskania nowych kadr, poprzez bezpośrednią prezentację oferty i możliwość spotkania z potencjalnymi kandydatami.

 

 

ODWIEDZANIE TARGÓW PRZEZ MŁODZIEŻ SZKOLNĄ

Targi co roku odwiedza kilka tysięcy młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej i studentów. Szeroka oferta kształcenia na różnych szczeblach zachęca do przyjścia na imprezę. Młodzież odwiedza targi w grupach zorganizowanych z wychowawcami. Wstęp na imprezę będzie dla wszystkich zwiedzających bezpłatny.

 

STATUETKI ABSOLWENT 2011

Tradycją targów jest przyznawanie przez organizatorów prestiżowych statuetek targowych wystawcom. Wystawcy wyróżniani są za rozwiązania innowacyjne, nowoczesną bazę dydaktyczną, nowe kierunki nauczania, rozwój nowych technologii i rozwiązań wpływających na wzrost transferu wiedzy, a także za sposób przygotowania stoiska i promocję oferty w trakcie targów. Statuetki przyznawane są w kategoriach: uczelnia wyższa, szkoła policealna, szkoła ponadgimnazjalna i za najciekawsze stoisko targowe.

 

HAPPENING ABSOLWENT 2011

Targi to nie tylko prezentacje ofert edukacyjnych. Na scenach ustawionych w halach targowych odbywać się będą występy artystyczne, pokazy, prezentacje oraz konkursy dla młodzieży. Jest
to jedna z form prezentacji oferty wystawców, a także przybliżenie działalności firm, instytucji oferujących usługi związane ze sportem, rozwijaniem zainteresowań, talentów artystycznych i spędzaniem wolnego czasu. Całość programu poprowadzi znany prezenter radiowy.

 

 

Pełna informacja o targach znajduje się na stronie internetowej: www.absolwent.targi.pl

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->