phoca_thumb_s_kabaretTutaj zrodziła się tradycja polskich kabaretów, tu odbywa się największa w kraju winna fiesta, tu możesz studiować. Zielona Góra – miasto niekończącej się zabawy.
Akademickość Zielonej Góry przejawia się w postaci trzech szkół wyższych. Uniwersytet Zielonogórski to nowoczesne zaplecze edukacyjne i atrakcyjne programy dydaktyczne. Uczelnie niepubliczne reprezentują Zachodnia Wyższa Szkoła Handlu i Finansów Międzynarodowych im. Jana Pawła II, kształcąca specjalistów w zakresie działalności gospodarczej oraz Lubuska Wyższa Szkoła Zdrowia Publicznego, której misją jest przygotowywanie profesjonalnej kadry zajmującej się ochroną zdrowia.
 
Ponadto w mieście znajdują się cztery dobrze wyposażone biblioteki i kilka akademików o tak zadziwiających nazwach jak „Wcześniak”, „Vicewersal” czy „Ziemowit”.
Zielona Góra jest miastem zabytkowym. Szczególnie zachwyca Stare Miasto z Ratuszem i rynkiem oraz przedwojenne wille wzdłuż reprezentacyjnego pasażu – Alei Niepodległości. W mieście działa filharmonia, teatr, kilka klubów muzycznych i okazała palmiarnia, w której każdy zrelaksuje się pijąc pyszną kawę w otoczeniu tropikalnej roślinności. Natomiast na koneserów polskiej sztuki współczesnej czeka znane Biuro Wystaw Artystycznych.
 
Zielona Góra zaskakuje sporą liczbą festiwali. Dni Kultury Żydowskiej, Festiwal Folkloru, Międzynarodowe Spotkania Muzyczne „Wschód – Zachód”, Festiwal im. Anny German „Tańczące Eurydyki”, Lato Muz Wszelakich czy „Rock Nocą” to tylko niektóre wydarzenia kulturalne. Dodatkowo przez lata miasto było organizatorem międzynarodowego Festiwalu Piosenki Radzieckiej. Ostatnimi czasy program artystyczny Zielonej Góry wzbogaciły nowe przedsięwzięcia: Quest Europe i oczywiście Festiwal Kabaretu.
 
To jednak nie wszystko. Zielona Góra „bije na głowę” inne miasta jednym wydarzeniem. Od 150 lat, co roku, na tydzień zamienia się w oazę szczęśliwości i zabawy, a nad wszystkim panuje Bachus bóg wina – to obchody Winobrania. Goście mogą napić się miejscowego trunku, posłuchać muzyki w wykonaniu artystów z całego świata, a także udać się na jedno z teatralnych przedstawień w czasie Winobraniowych Spotkań Teatralnych. Za mało?Spragnionych dodatkowych wrażeń czeka Turniej Żużlowy, zloty motocyklistów i bębniarzy.
Sport w Zielonej Górze to przede wszystkim kluby: piłkarski, koszykarski oraz żużlowy. Ponadto uprawia się tu pływanie, strzelectwo, piłkę ręczną, tenis, jeździectwo, sztuki walki oraz kolarstwo. Miłośnicy bardziej ekstremalnych rozrywek znajdą w mieście i jego okolicach aż cztery skateparki, quadowisko czy aeroklub, gdzie można poskakać ze spadochronem. Odważniejsi mogą wybrać się na pobliskie stoki i spróbować swoich sił w takich sportach jak mountainboarding i dirt czy snowboarding.
Jeszcze masz wątpliwości, czy Zielona Góra to idealne miejsce do studiowania?
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->