Jeśli przemierzając siedem wzgórz po jednej stronie ujrzysz tor żużlowy a po drugiej "Titanic-a", to oznacza tylko jedno – jesteś w Gorzowie. Pięknym polskim mieście ze szczyptą niemieckich tradycji, ośrodku historycznym nastawionym na rozwój i nowoczesność.
Student w Gorzowie
Gorzów to miasto z akademickimi ambicjami, do czego przyczyniły się dwie uczelnie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa to dynamicznie rozwijająca się uczelnia, która stawia na profesjonalizm nauczania, nowoczesną bazę dydaktyczną i edukację na wysokim poziomie. Prywatna Wyższa Szkoła Biznesu gwarantuje natomiast zdobycie gruntownego wykształcenia specjalistycznego oraz umiejętności praktycznych. Ponadto w Gorzowie funkcjonują liczne wydziały zamiejscowe uczelni poznańskich i szczecińskich.

Poza uczelniami w mieście znajdują się dwa akademiki i dwie biblioteki, w tym świetnie wyposażona Wojewódzka Biblioteka Publiczna.

Gorzów, czy może raczej Landsberg to miasto, które może poszczycić się długą historią, a tym samym wieloma zabytkami w najróżniejszych stylach architektonicznych. Kościół katedralny p.w. Wniebowzięcia NMP, mury obronne, pałacyk – willa Pauckscha, spichlerz "Titanic" i Katedra to tylko niektóre spośród takich perełek. Dodatkową atrakcję stanowią liczne, nierzadko zaskakujące pomniki. Tylko w Gorzowie spotkać można Świnstera, posąg miejskiego kloszarda Szymona Giętego czy jedyny na świecie pomnik żużlowca – legendy tutejszych torów Edwarda Jancarza.

Zwiedzanie zwiedzaniem, lecz przychodzi też czas na zabawę. I w tym wypadku Gorzów doskonale wywiązuje się ze swojego zadania. Miejscowe kawiarenki słyną z przyrządzania tradycyjnych polskich specjałów. Atrakcję turystyczną stanowią natomiast niezmiennie cenione imprezy kulturalne. Doroczna wystawa fotograficzna, Rock Festiwal, Reggae nad Wartą, Ogólnopolski Festiwal Teatrów Ulicznych, Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich „Romane Dyvesa" czy Jesień Jazzowa „Klucz do kariery" to tylko najważniejsze z nich.

Liczne wzgórza morenowe sprawiły, że wielu mieszkańców miasta podtrzymuje legendę o położeniu Gorzowa na siedmiu wzgórzach. Wiele z nich to doskonałe punkty widokowe. Natomiast uroku krajobrazowi dodaje nie tylko przepływająca przez nie Warta z nadrzecznymi bulwarami, ale też zakola Kłodawki widoczne wśród jego zielonych parków i ogrodów. Kilka kilometrów od centrum znajdują się Park Górczyński z przepiękną fontanną, Park Dinozaurów, ZOO Safari czy Park Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji. Liczne tereny zielone stanowią doskonałą bazę rekreacyjną o każdej porze roku. Liczne imprezy sportowe przyciągają kibiców z całego kraju. Najbardziej znane to Lodowy Puchar Warty, Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych, Turniej Koszykówki Juniorek, Międzynarodowe Regaty Kajakowe czy ekscytujące zawody żużlowe.

Gorzów to urokliwe miejsca, oryginalne wydarzenia oraz aktywni i otwarci ludzie. Wybierając jedną z tutejszych uczelni możesz stać się częścią miasta i jego wyjątkowej społeczności.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->