FestNauki grafika i haslo 2017Już w niedzielę i poniedziałek rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Nauki na Uniwersytecie Zielonogórskim. W programie kilka stref tematycznych, druga edycja biegu dla transplantologii, strefa dla najmłodszych, a także koncert jazzowy. Festiwal Nauki rozpocznie się 4 czerwca. Pierwszy dzień odbędzie się na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego, a drugi dzień został zaplanowany na wydziałach uczelni.
zielona graJuż od przyszłego roku akademickiego studenci robotyki na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego będą mogli korzystać z nowoczesnego Laboratorium Automatyzacji Procesów Produkcyjnych. Pracownia została wyposażona w 3 trzy roboty przemysłowe, które powstały po to, aby każdy ze studentów mógł poznać procesy automatyzacji przemysłu i nabyć praktyczne umiejętności.
Rekrutacja: Uniwersytet ZielonogórskiUniwersytet Zielonogórski oficjalnie rozpoczął rekrutację na studia pierwszego oraz drugiego stopnia w roku akademickim 2016/2017. Oferta kształcenia UZ została w tym roku poszerzona o nowe kierunki, n. energetykę komunalną, fizykę medyczną czy stosunki międzynarodowe. Rekrutacja potrwa do 11 lipca!
W tym roku Festiwal Nauki zbiega się z Jubileuszem 15-lecia powstania Uniwersytetu Zielonogórskiego. To dlatego hasło święta brzmi: "15 kwadransów z nauką". 12 i 13 czerwca każdy znajdzie dla siebie atrakcje popularno-naukowe na terenie UZ.
herb PWSZIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Zdrowie w perspektywie pedagogicznej” odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim 18 listopada 2015 r.
d8a224c2db819cf1edbb0886847a5479Od 28 września do 2 października 2015 r. w Moskwie odbędzie się trzecie Trójstronne Forum Młodzieżowe pomiędzy Polską, Niemcami i Rosją.
logo3Konferencja odbędzie się 16 października 2015 w Collegium Polonicum w Słubicach.
uzkolmalVII Międzynarodowa Studencka Konferencja Naukowa "Konstrukcja, Technologia, Eksploatacja i Ekologia w Mechanice" odbędzie się w Zielonej Górze w dniu 08.09.2015 r. 
uzkolmalW dniach 6-9 września 2015 r. w Łagowie Lubuskim oraz Zielonej Górze odbędzie się XLVII Międzyuczelniana Konferencja Metrologów, MKM’2015.
Uniwersytet Zielonogórski już po raz dwunasty jest organizatorem Festiwalu Nauki – tym razem pod hasłem „Sport. Na zdrowie!" Dlatego też w tym roku – po raz pierwszy od lat – impreza odbędzie się nie w centrum miasta, a na stadionie uniwersyteckim przy ul. Wyspiańskiego 58 w Zielonej Górze i będzie trwała trzy dni – od 13 do 15 czerwca 2015 r.

Logo - KopiaOd 20 do 24 października 2014 roku w Kaiserslautern (Niemcy) odbywała się niemiecko-polska szkoła modelowania matematycznego „Felix Klein Autumn School – Modeling Week and Lectures on Compressed Sensing", wydarzeniu patronowało Centrum Matematyki Feliksa Kleina w Kaiserslautern.

Była to kolejna edycja prestiżowych warsztatów organizowanych co roku w Instytucie Matematyki Przemysłowej (ITWM) w Kaiserslautern – jednym ze światowych liderów w zakresie zastosowań matematyki w nowoczesnych technologiach i przemyśle. Po raz pierwszy w zajęciach uczestniczyła 15-osobowa grupa (jedyna z Polski) składająca się z pracowników i studentów drugiego roku kierunku Inżynieria danych z Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego.
targiabsolwent2014 logoTargi Absolwent jak co roku zapraszają wszystkich uczniów, maturzystów, studentów do poszukiwań odpowiedniej drogi swojej kariery do czterech miast: Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry (edycja lubuska) oraz Piły i Leszna (edycja wielkopolska). Potrzebne informacje zdobędzie tu każdym kto myśli o dalszej nauce i rozwoju osobistym.

rektor uzWywiad z Rektorem UZ prof. dr. hab. inż. Tadeuszem Kuczyńskim

logo uzOd kilku lat Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydaje kilkaset milionów złotych na kierunki uznane za strategiczne dla rozwoju polskiej gospodarki. Student zamawianego przez resort kierunku ma szansę otrzymywać stypendium w wysokości nawet tysiąca złotych. Jednym z takich kierunków jest matematyka.

W październiku Uniwesytet Zielonogórski będzie kwalifikował studentów do unijnego projektu, dzięki któremu matematyka otrzyma tytuł jedynego na uczelni kierunku zamawianego.Do wzięcia jest sporo – prócz stypendów uczelnia ma do zaoferowania płatne staże zawodowe oraz kształcenie w zakresie przedsiębiorczości.

Współpracę z absolwentami matematyki od kilkunastu lat podejmuje lokalna firma StreamSoft. Najwięcej byłych studentów pracuje w dziale produkcji oprogramowania i wdrożeń - podaje gazeta.pl. Współpraca StreamSoftu oraz UZ obejmuje również wsparcie dla studentów innych kierunków – firma organizuje m.in płane staże w dziale marketingu .

fn ziel.goraJuż po raz dziewiąty Uniwersytet Zielonogórski przystąpił do organizacji Festiwalu Nauki, Zielona Góra 2012. Hasło przewodnie tegorocznej edycji Festiwalu to: EKOLOGIA! Oficjalny termin imprezy to 3 - 4 czerwca, ale tegoroczny Festiwal rozpoczął się różnymi działaniami już znacznie wcześniej.

zielona graWszystkim absolwentom przypominamy, że Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze i jednostki organizacyjne prokuratur okręgu zielonogórskiego zapraszają do odbycia 3-miesięcznych bezpłatnych praktyk pozwalających na zdobycie przydatnych umiejętności zawodowych z zakresu prac administracyjno-biurowych.

projektor4. sierpnia startuje XVII edycja festiwalu Przystanek Woodstock a wraz z nią specjalnie przygotowany cykl zajęć, które poprowadzą wolontariusze programu PROJEKTOR - wolontariat studencki, realizowanego przez Fundację Rozwoju Wolontariatu. A wszystko to dzięki dotacji i zaangażowaniu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

targi_absolwent150ABSOLWENT to branżowa impreza targowa z tradycjami, organizowana nieprzerwanie od 2003 roku, znana w środowisku edukacyjnym. W roku bieżącym Targi ABSOLWENT to 4 imprezy w dwóch województwach:

Województwo dolnośląskie: kierunki studiów, na których są jeszcze wolne miejsca.

phoca_thumb_s_logotyp_sn_2010Król Parkietu, Miss Mokrego Podkoszulka, Wieczny Student. Z całą pewnością zdobycie któregoś z tych tytułów jest dla studentów powodem do nieskrywanej radości i dumy. Już niedługo masz szansę zdobyć dużo bardziej prestiżowy tytuł – Najlepszego Studenta Polski! Wystarczy, że weźmiesz udział w Konkursie „Studencki Nobel 2010” organizowanym po raz kolejny przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->